Mistinės būtybės

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Go down

Mistinės būtybės

Rašyti by Administracija on Antr. 07 04, 2017 11:16 pm

Čia surašyti kokie magiški gyvūnai egzistuoja. Gali praversti pamokoms.

AIRIJOS FENIKSAS - Airijos feniksas, kitaip vadinamas Augurėjumi. Smulkus ir graudžiai atrodantis paukštis – taip jį visi apibūdina. Kai kuriais bruožais primena grifą. Tamsiai žalios spalvos, Airijos ir Britanijos čiabuvis. Paprastai slepiasi savo lizde, įkurtame gervuogyne ar erškėčiuose. Pliaupiant lietui, Airijos fenikso plunksnos išskiria rašalą, todėl jis palieka lizdą, o nustojus lyti – grįžta. Savitas šio paukščio verksmas kažkada buvo laikytas mirties pranašu, bet dabar žinoma, kad jis verkia prieš lietų. Airijos feniksas lesa įvairius vabalus, ėda fėjas ir įvairius elfus.

BANŠĖ - moters pavidalo, turinti ilgus, ligi grindų plaukus ir labai prakaulų, žalsvos spalvos veidą, tamsioji būtybė. Jos riksmas yra pražūtingas.

BASILISKAS - Basiliskas yra milžiniška nuodinga gyvatė. Legendos pasakoja, kad basiliskui pražūtingas yra paukštis, o Harį nuo basilisko kaip tik jis ir išgelbėja – feniksas Foksas. Basiliskas gali žudyti savo žvilgsniu, jo iltys yra nuodingos. Jeigu basilisko akis žmogus pamato veidrodyje, per fotoaparato objektyvą ar kitu, netiesioginiu būdu, suakmenėja. Tada jam gali padėti tik mandragorų viralas.

ELFAS - Kornvalio ir Devono grafysčių gyventojai. Elfai paprastai apibūdinami kaip įkyrūs, mėlynos – elektrinės spalvos padarai. Jie dėvi žalios spalvos drabužius, kad geriau prisitaikytų prie juos supančios aplinkos – augalijos. Elfai ne kartą buvo kaltinti vaikų grobimu ir keliautojų klaidinimu.

FENIKSAS - stebuklingas, amžinas paukštis. O amžinas todėl, kad būdamas prie mirties, sudega ir prisikelia iš savo pelenų. Fenikso daina skleidžia visišką ramumą ir palaimą, rodosi, kad ji daina skamba ne kažkur lauke ar netoli, bet tarsi tavyje, atrodo, kad jo daina sklinda iš tavęs paties. Feniksas panašaus didumo kaip gulbė, puikiomis raudonomis ir auksinėmis plunksnomis.

GABIKIS - šleikščiai žalias pabasiūkštis su aštriais ragiukais, ilgais kaulėtais pirštais. Gabikiai mėgsta ežerus ir tvenkinius, kur galima nusitempti žmogų, ėjusį pro šalį ar tiesiog priėjusį prie vandens. Jų ragiukai naudojami nuodams ir vaistams.

GOBLINAI - Goblinai saugo burtininkų banką Gringotsą. Jie nėra itin mieli padarėliai. Ne kartą praeityje goblinai yra sukilę prieš burtinininkus. Taika tarp abiejų pusių labai nepatvari, burtininkų pasaulis goblinų dar nepriėmė. Goblinai yra protingesni už nykšukus, bet ne tokie draugiški kaip namų elfai.

GRIFAS - stebuklingas gyvūnas, pusiau liūtas, pusiau erelis. Jų tėvynė – Indija, ten jie saugodavo aukso lobius. Hario koledžas – Grifų gūžta (Gryffindor) – pažodžiui verčiamas ir prancūzų kalbos, kaip „auksinis grifas“. Kadangi grifai buvo drąsus ir gynė lobius, todėl ir koledžui pavadinimas tinkamas – juk Grifų Gūžtoje mokosi tik drąsūs ir dori vaikai.

HIPOGRIFAS - tai padaras paukščio galva, arklio kūnu ir grifo priekio mišinys. Hipogrifai yra labai pavojingi, ypač jeigu juos įžeidi, tuomet reikia saugotis jų aštrių nagų. Norint su hipogrifu ką nors nuveikti, pirma reikia jam nusilenkti. Jiegu hipogrifas taip pat nusilenkia, galima jį paglostyti, jeigu ne – kuo greičiau nešti kulnus jam iš akių. Hipogrifai labai gerai skraido, jais galima skristi tolimus atstumus. Prijaukinti hipogrifai labai mieli ir paklusnūs.

KAPA - kraupūs vandens gyventojai, panašūs į žvynuotas beždžiones. Kapos tūno ežeruose ir upėse netoli kranto kaip ir Gabikiai, jie ten gaudo žmones. Dar jos vadinamos kavaikais, kas išvertus reiškia „upės vaikai“.

KAUKAS - šmekla, pasiverčianti į didžiausią žmogaus baimę, t.y. į tai, ko žmogus labiausiai bijo. Norint kauką sunaikinti, reikia galvoti apie ką nors juokinga. Prieš kauką naudojamas burtažodis Riddikulus, o geriausiai jį nugali juokas. Kaukas nuo juoko visiškai sutrinka ir tuomet jį tuo pačiu burtažodžiu galima nugalėti.

KENTAURAS - jau vien iš mitologinių knygų ir filmų daugelis žino, jog kentaurai – tai būtybės arklio kojomis ir kūnu, bet žmogaus krūtine, rankomis ir galva. Jie laikosi kuo toliau nuo burtininkų ir nuo Žiobarų. Kentaurai nepadeda žmonėms, laiko juos blogesniais už save, t.y. piktesniais ir linkinčiais blogo. Tik pavieniai kentaurai tiki, kad žmonės iš tiesų nieko bloga nelinki jiems ir stengiasi pagerinti jų būvį.

KNISIS - maži, juodi bei pūkuoti padarėliai ilgomis knyslėmis. Jų plokčšios priekinės letenos yra naudojamos kaip kastuvėliai, jomis knisiai kasa žemę. Šie gyvūnai gyvena kasyklose, jie mėgsta viską kas blizga. Todėl knisiai yra naudojami ieškant paslėptų lobių.

MANTIKORA - tai žmogaus ir žvėries mišinys, aštriais dantimis ir pikto būdo. Mantikoros vaikšto ant keturių kojų, turi spygliuotą ilgą uodegą ir aštrius kojų nagus, dantys aštrūs, kaip pjūklo.

NAMŲ ELFAS - padarėliai didelėmis it šikšnospranio ausimis, išsprogusiomis akimis, didumo sulig teniso kamuoliukais, ilga plona nosimi. Namų elfai dažniausiai dėvi visokias drapanas, nudėvėtus skarmaliukus ar nešvarius raiščius. Namų elfai tarnauja žmonėms, jie yra vergai, kol negauna žmogaus drabužio. Kol jie nėra laisvi, privalo tvarkyti namus, skalbti drabužius ir t.t. Namų elfai turi būti paklusnūs, patys atlikti bausmes ir negali pabėgti nuo savo šeimininkų.

PELĖDA - pelėdos magijos pasaulyje nešioja paštą ir yra bene ištikimiausios savininko draugės. Kitaip nei mūsų pasaulyje, pelėdos magijos pasaulyje gyvena ir paštą nešioja ne vien naktį, bet ir dieną.

PSICHAS - bedvasiai gyviai, sukeliantys baimę ir siaubą. Kai jie šalia, atrodo, lyg niekada nebūsi laimingas. Psichai saugo burtininkų kalėjimą Azkabaną. Šie gyviai yra 10 pėdų ūgio (maždaug 3 metrų), panašūs į sklendžiančius žmones su apsiaustais bei gobtuvais. Niekas negali pasakyti, kaip atrodo psicho veidas -tai žino tik jo pabučiuotas žmogus. Psicho bučinys – žmogaus sielos išsiurbimas per burną.

RAUDONKEPURIS - maži, į goblinus ir nykštukus panašūs padarai. Jų kepurės yra raudonos dėl to, kad jų aukų kraujas į jas susigeria, nes šių padarų pagrindinė „misija“ – nudažyti savo kepures raudona spalva. Ne veltui, jie gyvena tokiose vietose: urveliuose, senovės mūšių laukuose ar kitur, kur buvo pralietas žmonių kraujas. Tamsiomis naktimis jie užpuola pasiklydusius Žiobarus ir užbubija lazdomis.

SALAMANDRA - salamandros gyvena tol, kol dega ugnis, iš kurios jos išlindo. Dabar daugelis restoranų turi specialias orkaites, vadinamas „salamandromis“ todėl, kad jose įtaisyti ilgi ploni kaitinimo elementai išraityti kaip gyvatės ar driežų uodegos ir baisiai karšti.

TESTRALIS - į arklius panašūs juodi paukščiai, kurie aptraukti plona oda, pro kurią matosi kaulai. Juos galima matyti tik tada, kai esi regėjęs mirtį. Norint, kad Testralis tau pasitarnautų, reikia pasakyti tikslią vietą, kur nori nukakti, ir jis, savo didžiuliais sparnais tave nuskraidins bet kur.

VANDENIS - panašūs į arklius – vandenų demonai žalių nendrių karčiais. Jie prisivilioja žmones sėsti ant jų ir tuomet nuneša juos į vandns gelmę. Vandeniai yra labai plėšrūs ir stiprūs, pirštų beveik neįmanoma atplėšti nuo daikto. Jie kalba savo kalba, kuri panaši į gergždimą.

VAMPYRAS - panaši į žmogų būtybė, kuri žinoma kaip gerianti kraują iš žmonių. Turi priešiškumą česnakui ir jis juos atbaido.

VIENARAGIS - į ponius panašūs gyvūnai su didžiuliu ragu ant galvos. Jie turi karčius ant kaklo ir didelę uodegą. Vienaragio kraujas yra sidarbinės spalvos, stebuklingas, nes suteikia gyvybės. Reguliariai jį gerdamas, žmogus gali palaikyti savo gyvybę vien tik vienaragio krauju, bet tuomet jis yra visiškai priklausomas nuo vienaragio kraujo.

VEELA - žmonių rasė. Jos yra jaunos ir gražios merginos. Jų grožis ir ypač jų šokis beveik visus vyrus, o kartais ir moteris. Prie jų vyrai keistai elgiasi. Jos yra išmokytos turėti savo magiją, kurią gali naudoti be lazdelės. Kaip Veelos tampa piktos jos pasiverčia į kažką panšaus kaip Harpijas ir jos gali leisti ugnį iš savo rankų.

VORAS - Hogvartso apylinkėse veisiasi visokiausių rūšių vorai, ir paprasti, ir keisti, magiški. Dauguma jų visai nekenksmingi, ir niekuo ypatingu neišsiskiria. Tačiau kai kurie, kaip Aragogas su savo vaikeliais, yra milžiniški, gudrūs, ir net moka šnekėti. gali užpulti žmogų, jį net nužudyti.
Administracija
Administracija
Profesorius
Profesorius

Pranešimai : 177

Atgal į viršų Go down

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume